V bazénu si plave a dělá svou práci


I kdybychom si to neskonale přáli, bazénová voda potřebuje pravidelnou údržbu díky použití chemických přípravků. Mnoho lidí by však ocenilo, kdyby se koupání obešlo bez aktivních složek, které řadu z nich dráždí na pokožce. Současná doba však nabízí i šetrnější způsob chemie, která si získala oblibu u mnoha zákazníků.
Co je však nejdůležitější, chemické přípravky ve formě tablet je nutné používat správně a vždy tak, jak uvádí výrobce.
tmavá voda

Pomůcka na uskladnění

Ať už se bude jednat o jakýkoliv druh chemie, který nalezete v podobě tablet, vždy je potřebné hledět na jejich náležité používání. Platí, že by měly plavat v plováku na hladině, který je pro nich určený a který má rovněž na svědomí postupné a správné uvolňování účinných složek – nejen na hladině, ale i na dně bazénu.
Výběr těchto plováků je pestrý, protože si můžete zvolit nejen velikost, která bude příslušná pro váš bazén a doplnění chemie, ale i speciální typ s teploměrem. Díky tomu si můžete zakoupit pouze jedno příslušenství k bazénu, které ovšem bude splňovat hned dvě funkce najednou.
Zimní období je pro některé majitele bazénů kritické, protože mráz může poškodit stěny bazénové plachty díky zmrzlé vodě, která neodolá velkému tlaku. Řešení vám však přinese dilatační plovák, který taktéž nalezete v nabídce dostupných variant.
plavání na zádech

Jak plovák používat?

Toto příslušenství vyžaduje rovněž jako všechno ostatní – správné použití. Umísťujte do něho pouze takové množství, které doporučuje výrobce daných tablet. Pokud se vám zdá, že je jejich účinek minimální, ve spodní části si nastavte rychlejší průtok mezi tabletou a otvorem, který je volně posuvný až na 4 polohy.
A když vám už bude plavat na hladině, nezapomínejte ani na jeho pravidelnou kontrolu a opětovné doplnění chemie v případě, že bude prázdný. Je to opravdu účelový pomocník, který se postará o čistou vodu, díky postupnému rozpouštění vámi zvolených tablet.