Jak přežít podzim

Zrekapitulujeme si jednotlivé aspekty, které když se na podzim spoj tak vytvoří jeden velice silný stresový faktor. A hned si odpovíme, jak s tím konkrétním aspektem bojovat.
mlha v lese
I když při slunečním svitu hraje zpočátku podzim krásnými barvami, jeho postupem a při nedostatku sluníčka je vše pošmourné a ponuré. Tomu lze čelit poměrně jednoduše. V bytě osadíme více žárovek. Pokud se bojíme účtu za spotřebovanou energii, zvolíme žárovky technologie LED. Jsou úsporné, navíc si můžete vybrat i teplotu světla. Což je důležité pro vytvoření pohody. V bytě rovněž rozmístíme barevné prvky. Ubrusy, obrázky, doplňky. Pro vytvoření romantické atmosféry zapálíme barevné svíčky.
Na podzim také dochází k nižšímu příjmu vitamínů i když tělo si žádá naopak vyšší příjem. Dáme přednost proto zeleninovým jídlům, nezanedbáváme ani ovoce. Určitě si můžeme jídelníček obohatit ovocnými saláty nebo čerstvým Smoothie.
krásné děvče ležící v listech
Je vám najednou zima? Není to jenom tím, že jste se špatně oblékli. Tělo se ještě nestačilo aklimatizovat po horkém létě a zároveň se podvědomě připravuje na zimní mrazy. Jen ta představa zimního nečasu ve vás vyvolá pocit chladu. Podpořte svůj organizmus konzumací potravin. Které vás zahřejí. Vařte si kávu se skořicí, pijte zázvorové čaje, všechna jídla kořeňte chilli. Zahřívejte své tělo zevnitř. Je to jeden z principů staré čínské medicíny. Na podzim se podle něj doporučuje konzumovat potraviny, které zahřívají. Naopak v postupujícím jaru a v létě organismus zase ochlazujeme. Tato jednoduchá, a přitom logická poučka nás dokáže velice dobře připravit na zimní nečas.
člověk na konci cesty
Samozřejmě se doporučuje pohyb na čerstvém vzduchu, při kterém své tělo zvykáme na aktuální meteorologické podmínky. Nejlépe na nás budou působit procházky v lese. Dýchat čerstvý a vlhký podzimní vzduch je velice blahodárné.
V neposlední řadě relaxujte a udržujte se v pozitivní náladě. Jako na pozitivně naladěného člověka si netroufne žádná nemoc.